Wychowujmy dzieci tak, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi

Głównym celem edukacji jest nie nauka, lecz rozbudzenie ducha.

Edukacja – to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

Pracownia muzyczna Andrzeja Orzechowskiego

Pan Andrzej prowadzi zajęcia w OPP od 1999 roku.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają podstawy gry na instrumentach, tajniki śpiewu, uczą się pracy w grupie i odpowiedzialności.

Udział w zajęciach daje im możliwość prezentacji swoich umiejętności nie tylko w OPP ale również w środowisku lokalnym. Chętni mogą zapisać się do koła instrumentów klawiszowych, poznać tajniki gry na keybordzie. Najzdolniejsi pracują w grupie (zespole instrumentalnym), który bierze udział w występach z udziałem publiczności. Najchętniej wykonują utwory popularnej muzyki rozrywkowej.

Wychowankowie pana Andrzeja uczą się również gry na gitarze, uczą się zapisu tabulaturowego, poznają funkcje harmoniczne wykorzystując je w wielu utworach. Najzdolniejsi tworzą sekcję akompaniującą - towarzyszą wokalistom w śpiewie.

Instruktor w przyszłości planuje stworzyć zespół gitarowy. Na zajęcia zespołu wokalnego uczęszczają głównie dziewczęta. W repertuarze mają utwory muzyki rozrywkowej, głównie polskich zespołów. Wykonują też światowe przeboje w polskiej wersji językowej. Dominuje muzyka pop i ballady rockowe. Młodzież w wieku ponadgimnazjalnym tworzy zespół instrumentalno - wokalny. Grają przede wszystkim muzykę rockową w tym sporo własnych kompozycji. Występują podczas imprez organizowanych w OPP a także w klubach na terenie miasta.

Wychowankowie pana Andrzeja maja na swym koncie sporo osiągnięć uzyskanych m.in. na corocznym przeglądzie Muzyczna Panorama (etap miejski i wojewódzki), gdzie Orkiestra Młodzieżowa uzyskała wyróżnienie.

Na skróty

opp plan 2017 18

drzwi otwarte 2017

pierwsza pomoc 2017 baner
baner czytanie zemsta
szarada ponadgim 2017
halloween 2017 baner
zolnierze 2017
zmowy 2017 baner 
baner lalki w szkole 2017
 
 

©Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu
ul. Chełmińska 104
86-300 Grudziądz

http://www.oppgrudziadz.hg.pl
opp@neostrada.pl

tel. (0-56) 46-585-46