• 1
A A A

krzyzowka

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu informuje o organizacji imprezy szaradziarskiej dla dzieci i młodzieży.

Finał miejski VII Szaradziarskiego Turnieju Szkół Podstawowych odbył się 10.03.2016 r. w siedzibie OPP ul. Chełmińska 104.

W finale wzięli udział uczniowie wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych, w których uczestniczyło 180 uczniów. Celem całego cyklu turniejów była popularyzacja rozrywek umysłowych wśród dzieci i młodzieży. Ten interdyscyplinarny konkurs wymagał nie tylko wiedzy ogólnej, ale również umiejętności rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i zadań szaradziarskich. Uczestnicy turnieju finałowego rozwiązywali krzyżówki, logogryfy, anagramy, szyfrogramy i inne łamigłówki. W finale szkół podstawowych wzięło udział 14 drużyn. Za zestaw można było uzyskać maksymalnie 28 punktów.

Zwyciężyła drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 21 w składzie: Julia Jamka, Agata Ponikowska, Julia Wójcik z ilością 27 punktów za zestaw.

Drugie miejsce drużyna nr 1 reprezentująca Szkołę Podstawową nr 7 w składzie: Matylda Bonikowska, Kacper Cholewiński, Adam Dudziński (26 pkt).

Trzecie miejsce zdobyła drużyna nr 1 Szkoły Podstawowej nr 11 (24 pkt) w składzie: Rafał Nowak, Piotr Wolentarski, Tomasz Wolentarski).

Kolejne miejsca zajęły drużyny: SP nr 5 (Matylda Ciborowska, Celina Furso, Weronika Gmińska) – 21 pkt, SP nr 7 (Alicja Lewandowska, Alicja Tomaszewska, Jakub Gąbka) – 21 pkt, SP nr 12 (Oliwia Markowska, Mateusz Dworacki, Paweł Prus) – 19 pkt.

W finale indywidualnym szkół podstawowych startowało 40 uczniów.

Pierwsze miejsce zajęła Matylda Bonikowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 (13 pkt), której wystarczyło kilkanaście minut na rozwiązanie całego zastawu.

Drugie miejsce zajął Piotr Wolentarski (SP 11) – również 13 pkt, a trzecie Magdalena Czeladka (SP 2) – 11 pkt.

Następne miejsca zajęli: Kacper Cholewiński (SP 7) – 9 pkt, Jan Karnowski (SP 21) – 9 pkt, Tomasz Wolentarski (SP 11) – 9 pkt. Maksymalnie można było uzyskać13 punktów, a o niektórych miejscach decydował czas oddania zestawu zadań.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, nagrody książkowe, upominki, dyplomy, a zawodnicy w turnieju indywidualnym medale, nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz sponsorów imprezy.