więcej ...
  • 1
A A A

krzyzowkaOgnisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu informuje o organizacji imprezy szaradziarskiej dla dzieci i młodzieży.

Finał miejski VII Szaradziarskiego Turnieju Szkół Gimnazjalnych odbył się 16 marca 2016 r. w siedzibie OPP.

W finale wzięli udział uczniowie wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych, w których uczestniczyło 112 uczniów.

Celem całego cyklu turniejów była popularyzacja rozrywek umysłowych wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs ten wymagał nie tylko wiedzy ogólnej, ale również umiejętności rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i zadań szaradziarskich. Uczestnicy turnieju rozwiązywali krzyżówki, logogryfy, wirówki, szyfrogramy, anagramy i inne łamigłówki.

W finale szkół gimnazjalnych wzięło udział 12 drużyn.

Zwyciężyła drużyna nr 1 z Gimnazjum nr 12 w składzie: Dominika Barczyk, Emilia Preuss, Joanna Sucharska – 40 punktów za zestaw (na 44 możliwe), drugie miejsce zajęła drużyna nr 1 reprezentująca Gimnazjum nr 5 w składzie: Jakub Kucharski, Michał Kurzyński, Bartosz Marczak (37 pkt), a trzecie drużyna nr 2 z również z Gimnazjum nr 5 (34 pkt) w składzie: Jagoda Krzeszewska, Aleksandra Pająk, Patryk Puchowski. Czwarte miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 7 (także 34 pkt) – Marta Cegłowska, Marcel Badakshi, Jakub Piątkowski, piąte miejsce drużyna Gimnazjum nr 12 (33 pkt) – Michał Broda, Remigiusz Felske, Dawid Karbowski, a szóste również drużyna z Gimnazjum nr 7 (33 pkt) – Dominika Orgacka, Jakub Leśniak.

W finale indywidualnym szkół gimnazjalnych startowało 31 uczniów.

Pierwsze miejsce zajęła Emilia Preuss z Gimnazjum nr 12 - 22 pkt, drugie miejsce zajął Jakub Kucharski (GIM. 5) – 22 pkt, a trzecie Julia Filiżanowska (GIM. 3) – 21 pkt. Kolejne miejsca: Aleksandra Pająk (GIM. 5) – 19 pkt, Remigiusz Felske (GIM. 12) – 19 pkt, Oskar Skrzypiński (GIM. 2) – 19 pkt.

O poszczególnych miejscach decydował również czas oddania zestawu zadań, a maksymalnie można było uzyskać 24 punkty. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, nagrody książkowe, upominki, dyplomy, a zawodnicy w turnieju indywidualnym medale, nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz sponsorów imprezy.