A A A

krzyzowka

VIII SZARADZIARSKI TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - finał

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu informuje o organizacji imprezy szaradziarskiej dla dzieci i młodzieży.

Finał miejski VIII Szaradziarskiego Turnieju Szkół Podstawowych odbył się 15.03.2017 r., a wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Celem całego cyklu turniejów była popularyzacja rozrywek umysłowych wśród dzieci i młodzieży. Konkurs ten wymagał nie tylko wiedzy ogólnej, ale również umiejętności rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i zadań szaradziarskich. Uczestnicy turnieju finałowego rozwiązywali krzyżówki, logogryfy, anagramy, szyfrogramy i inne łamigłówki.

W finale szkół podstawowych wzięło udział 12 drużyn. Za zestaw można było uzyskać maksymalnie 66 punktów.

Zwyciężyła drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 21 w składzie: Adrianna Kucharska, Natalia Moga, Szymon Podbielski z ilością 62 punktów za zestaw, drugie miejsce drużyna nr 1 reprezentująca Szkołę Podstawową nr 20 w składzie: Marcelina Maliszewska, Elena Paczkowska, Hubert Grabowski (59 pkt), a trzecie drużyna nr 2 Szkoły Podstawowej nr 11 (58 pkt) w składzie: Paweł Pawski, Szymon Puchowski, Piotr Wolentarski.

Czwarte miejsce: drużyna nr 1 - SP 21 (56 pkt): Wiktoria Flader, Julia Kaczmarek, Marta Siemiątkowska, piąte: drużyna nr 1 – SP 2 (47 pkt): Kacper Malach, Karol Literski, Mateusz Spychała, a szóste miejsce zajęła drużyna nr 1 – SP 12 (46 pkt): Piotr Ambroziak, Jakub Kurek, Tymon Tadajewski.

W finale indywidualnym szkół podstawowych startowało 36 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Elena Paczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 20 (29 pkt), drugie miejsce zajął Piotr Wolentarski (SP 11) – również 29 pkt, a trzecie Marta Siemiątkowska (SP 21) – 27 pkt. Następne miejsca zajęli: Julia Rohde (SP 2) – 25 pkt, Marcelina Maliszewska (SP 20) – 24 pkt, Adrianna Kucharska (SP 21) – 24 pkt.

Maksymalnie można było uzyskać 31 punktów, a o niektórych miejscach decydował czas oddania zestawu zadań. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, nagrody książkowe, upominki, dyplomy, a zawodnicy w turnieju indywidualnym medale, nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz sponsorów imprezy.

Zadania szaradziarskie na finał ułożyli: Tomasz Cerk, Marian Chylewski, Mariola Krywalska i Adam Sulerzycki.

W załączeniu zestawy zadań, na których można poćwiczyć i sprawdzić swoje umiejętności.