• 1
A A A

Modelarnia lotniczo rakietowa MDK (obecnie OPP) powstała w 1985 roku.

Założycielem i instruktorem modelarni jest Wiesław Poliński.

Zaczynaliśmy od modeli rakiet .W 1986 pierwszy medal wicemistrza Polski zdobył dla nas Sławek Łasocha.

W następnych latach medale zdobywali: Sławek, Tomek Cybulski, Michał Ziółkowski, Marcin Leeb, Maciek Radoszewski.

W 1994 na zgrupowaniu kadry narodowej wypadliśmy bardzo dobrze. Na siedmiu reprezentantów Polski czterech było od nas.

Na Mistrzostwach Świata, wśród 22 państw zdobyliśmy brązowy medal w klasie rakietoplanów. Najlepszy lot wykonał wówczas Arek Kowalski. Rok Póżniej Maciek Radoszewski zdobył tytuł mistrza Europy w klasie modeli rakiet S6A .

Trzydziesty medal mistrzostw Polski zdobył dla nas Tomek Gąbka.Czterdziesty Jarek Zasuń a pięćdziesiąty Przemek Ramowski. Pięćdziesiąty dziewiąty – w dęblińskiej Szkole Orląt zdobył Łukasz Nowakowski. Sześćdziesiąty medal, w klasie modeli balonów na ogrzane powietrze zdobył Andrzej Zdrojewski w 2015 roku. W 2018 roku Paweł Gniadek zdobył tytuł wicemistrza Polski - też w klasie modeli balonów.

W kwietniu 2019 roku, na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Balonow na ogrzane powietrze. W skład reprezentacji Aeroklubu Nadwiślańskiego wchodzili zwycięzcy zawodów regionalnych.

W zawodach rywalizowało 30 modelarzy z całej Polski.

Duży sukces odnieśli nasi modelarze. Załoga: Sylwek Knitter i Aurelia Wożniak zdobyła złoty medal i tytuł mistrza Polski w klasie modeli OPEN. Aurelia pełni funkcję wolontariuszki i pomaga modelarzom SOW.

Drużyna Aeroklubu Nadwiślańskiego w klasyfikacji zespołowej zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski. W skład drużyny wchodził Łukasz Śmiech z SOW oraz 2 modelarzy z Ogniska Pracy Pozaszkolnej [Paweł Gniadek i Mateusz Piontkowski] i jeden zawodnik z modelarni GOK Warlubie Kacper Kamiński.

Modelarze redukcyjni zdobywają wyróżnienia na imprezach ogólnopolskich .

Pracownia modelarska jest miejscem najbardziej chyba kojarzonym z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej.

Nic dziwnego, zajęcia prowadzi najstarszy stażem pracy w OPP instruktor.

Pan Poliński prowadzi również zajęcia integracyjne z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Sióstr Elżbietanek.

Pracownia rozwija talenty młodych ludzi w następujących kołach:

• koło modelarstwa redukcyjnego: modele kartonowe samolotów, szybowców, okrętów, czołgów, budowli i.t.p.
  • modele plastikowe
  • integracyjne koło modelarstwa lotniczego: modele latawców, balonów na ogrzane powietrze