A A A

"Autoportret, czyli portret własny" - otwarcie wystawy pokonkursowej

Otwarcie wystawy pokonkursowej - 28 czerwca 2023r.

w srodę 28 czerwca 2023 roku na Rynku Głównym została otwarta wystawa pokonkursowa "Autoportret, czyli portret własny". Wydarzenie to objął swoim patronatem Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza.

Jest to już VIII edycja konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Pomysłodawcą i organizatorem jest Marek Fijałkowski, grudziądzki malarz, artysta, na co dzień prowadzący zajęcia plastyczne w OPP.

Otwarcie wystawy swoją obecnością zaszczycili: wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Kamila Melkowska-Lenke, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Michał Czepek, dyrektor OPP Arkadiusz Elszkowski oraz zaproszeni goście.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 1871 prac z 253 szkół i placówek edukacyjnych z całej Polski. Jury wybrało 28 autoportretów, które nagrodzono i wyróżniono. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy i wzrasta jego prestiż, czego dowodem jest wystawa plenerowa na Rynku. Szczególnie dziękujemy Panu Michałowi Czepkowi oraz Panu Przemysławowi Wierzchowskiemu za ogrom pracy organizacyjnej, zaangażowanie i wypromowanie wystawy. Dziękujemy również władzom miasta, instytucjom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w ten projekt.

Fotogaleria