• Plan zajęć

  Aktualny plan zajęć OPP
  w roku szkolnym 2018/19

 • Statut OPP

  Podstawowy dokument określający zasady
  i sposób działania placówki

 • Nasze imprezy

  Co się dzieje w OPP?
  Informacje o imprezach organizowanych w OPP

Pan Andrzej prowadzi zajęcia w OPP od 1999 roku.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają podstawy gry na instrumentach, tajniki śpiewu, uczą się pracy w grupie i odpowiedzialności.

Udział w zajęciach daje im możliwość prezentacji swoich umiejętności nie tylko w OPP ale również w środowisku lokalnym. Chętni mogą zapisać się do koła instrumentów klawiszowych, poznać tajniki gry na keybordzie. Najzdolniejsi pracują w grupie (zespole instrumentalnym), który bierze udział w występach z udziałem publiczności. Najchętniej wykonują utwory popularnej muzyki rozrywkowej.

Wychowankowie pana Andrzeja uczą się również gry na gitarze, uczą się zapisu tabulaturowego, poznają funkcje harmoniczne wykorzystując je w wielu utworach. Najzdolniejsi tworzą sekcję akompaniującą - towarzyszą wokalistom w śpiewie.

Instruktor w przyszłości planuje stworzyć zespół gitarowy. Na zajęcia zespołu wokalnego uczęszczają głównie dziewczęta. W repertuarze mają utwory muzyki rozrywkowej, głównie polskich zespołów. Wykonują też światowe przeboje w polskiej wersji językowej. Dominuje muzyka pop i ballady rockowe. Młodzież w wieku ponadgimnazjalnym tworzy zespół instrumentalno - wokalny. Grają przede wszystkim muzykę rockową w tym sporo własnych kompozycji. Występują podczas imprez organizowanych w OPP a także w klubach na terenie miasta.

Wychowankowie pana Andrzeja maja na swym koncie sporo osiągnięć uzyskanych m.in. na corocznym przeglądzie Muzyczna Panorama (etap miejski i wojewódzki), gdzie Orkiestra Młodzieżowa uzyskała wyróżnienie.