• Plan zajęć

  Aktualny plan zajęć OPP
  w roku szkolnym 2018/19

 • Statut OPP

  Podstawowy dokument określający zasady
  i sposób działania placówki

 • Nasze imprezy

  Co się dzieje w OPP?
  Informacje o imprezach organizowanych w OPP

Marek Fijałkowski

Urodzony w 1974 roku w Grudziądzu. Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uprawia olejne malarstwo sztalugowe, często w swych pracach stosuje elementy techniki kolażu. Głównym tematem jego obrazów jest wizerunek kobiety osadzony głęboko w kulturze masowej. W swojej twórczości dąży do ukazania fotorealizmu na płótnie.

Jego obrazy znajdują się w wielu galeriach, kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Na swoim koncie posiada wystawy indywidualne jak i zbiorowe organizowane w gronie artystów z całego świata.

 Do najważniejszych osiągnięć należą:

- 2010/2011 rok - Polska, udział w Międzynarodowym Sympozjum Malarskim „Artystyczne Zbliżenia” – Kozłów - Rybnik .

- 2011 rok - Włochy, udział w VIII edycji Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji .

- Polska - 2011 rok,  udział w wystawie zbiorowej „100 + 1 Pięknych Obrazów" organizowanej w Galerii DAP w Warszawie .

- 2012 rok - Polska, wystawa indywidualna w Muzeum w Grudziądzu zatytułowana „Sacrum Profanum".

- 2012 rok - Wielka Brytania, udział w wystawie zbiorowej organizowanej przez Włoską Akademię Śródziemnomorską w The Brick Lane Gallery - Londyn.

 - 2013 rok – Tajwan - udział  w międzynarodowej wystawie ‘ART REVOLUTION TAIPEI 2013’ - Taipei .

- 2013 rok - Niemcy - udział w międzynarodowej wystawie “Leeraner Salon”  -  Leer .

 Uzyskane stypendia:

2011 - Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami,

2012 -  Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami,

2012 - Stypendium Prezydenta Miasta Grudziądza dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i sztuki.

 Publikacje:

Magazyn dla artystów, kolekcjonerów i miłośników sztuki  “Artysta i Sztuka" nr.1, (2011 r.), “ Tajemnica kobecego piękna" - malartwo olejne Marka Fijałkowskiego.

Magazyn dla artystów, kolekcjonerów i miłośników sztuki  “Artysta i Sztuka" nr.11, (2013 r.), "Erotyzm w sztuce" część 1 - Wybór modelki do aktu.

Magazyn dla artystów, kolekcjonerów i miłośników sztuki  “Artysta i Sztuka" nr.12 (2014 r.), "Erotyzm w sztuce" część 2 - Granice aktu.